„Poznaj drugie życie odpadów!" to hasło tegorocznej edycji “Weekendu dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej”.
Podczas dwóch dni wydarzenia, zarówno stacjonarnie jak i online przybliżone zostaną zagadnienia proekologiczne, w trosce o środowisko naturalne naszej planety.
W tym roku do grona partnerów dołączył Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o., Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym - SUEZ Zielona Energia Sp. z.o.o. oraz Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej".
 
 
Wydarzenia w Palmiarni Poznańskiej:
- w Pawilonie III przez cały weekend dostępne będą stoiska warsztatowe ZZO i GOAP oraz stoisko informacyjne Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym - SUEZ Zielona Energia Sp. z.o.o.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać szczegóły działania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która przekształca odpady w energię cieplną oraz elektryczną uznawaną za energię z odnawialnych źródeł energii.
- na terenie całej Palmiarni, dla wszystkich odwiedzających dostępna będzie specjalna edycja gry terenowej “Odkrywca Zdobywca”, dzięki której w aktywny sposób będzie można zdobyć wiedzę na temat odpadów oraz zainspirować się do ekologicznych działań.
- w Pawilonie IX otwarta zostanie wystawa prac studentów Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa potrwa do 31.05!
 
Wydarzenia online:
- w wydarzeniu na portalu Facebook publikowane będą posty związane z działalnością partnerów wydarzenia oraz ciekawostki związane z segregacją odpadów.
- na fanpage'u Palmiarni Poznańskiej oraz na kanale YouTube zostanie opublikowana prezentacja Energetyka Miejskiego, poruszająca w przystępny sposób zagadnienia związane z wytwarzaniem i oszczędzaniem energii.
 
Wstęp w cenie biletu do Palmiarni:
- ulgowy- 8 zł
- normalny- 12 zł
Godziny otwarcia:
sobota 09:00-17:00 (kasa do 16:00);
niedziela 09:00- 18:00 (kasa do g. 17:00)
Limit odwiedzających: 46 osób
Na terenie Palmiarni Poznańskiej obowiązuje zakrywanie ust i nosa prawidłowo założoną maseczką ochronną. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce. Płyn do dezynfekcji dostępny jest w holu i poszczególnych Pawilonach Palmiarni.
 
Zapraszamy!