4 i 5 czerwca zapraszamy na tegoroczną edycję “Weekendu dla Ziemi w Palmiarni Poznańskiej”.
Podczas dwóch dni wydarzenia, zarówno stacjonarnie jak i online przybliżone zostaną zagadnienia proekologiczne – dowiemy się jak duży wpływ mają nasze indywidualne, codzienne działania na otaczające nas środowisko.
W gronie partnerów wydarzenia znajdują się : Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o., Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym – PreZero Zielona Energia Sp. z o.o.  oraz Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
 
Planowane atrakcje w Pawilonie III Palmiarni:
  • Na stoisku ZZO Poznań prowadzone będą zajęcia/warsztaty praktyczne związane z segregacją odpadów. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w tematykę selektywnej zbiórki odpadów ze szczególnym uwzględnieniem zbiórki bioodpadów. Dodatkowo przeprowadzone zostaną mini warsztaty segregacji odpadów, konkursy oraz quizy. Na stoisku będzie również dostępny kompost, który mieszkańcy będą mogli pozyskać w niewielkich ilościach do wykorzystania w swoich ogródkach. Atrakcją dla młodszych uczestników warsztatów będzie pojawienie się również zakładowej maskotki superbohatera „Baterman”.
  • Na wspólnym stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej, Urzędu Miasta Poznania oraz PreZero Zielona Energia Sp. z o.o. uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać szczegóły działania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która przekształca odpady w energię cieplną oraz elektryczną uznawaną za energię z odnawialnych źródeł energii.
  • Dodatkowo przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania przeprowadzone będą:
    • warsztaty z segregacji odpadów
    • warsztaty z tworzenia toreb na zakupy ze starej koszulki (zachęcamy do przyniesienia!)
    • warsztaty z szycia woreczków na owoce i warzywa ze starej firanki

W sali dydaktycznej Palmiarni prowadzone będą również prelekcje dotyczącej odpowiedniej segregacji oraz o tym, co dalej dzieje się z naszymi odpadami.W Pawilonie IX otwarta zostanie wystawa prac studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Wystawa potrwa do 30 czerwca 2022 r.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych – znajdziecie tam wiele ciekawostek, porad naszych partnerów a także sposobów jak żyć ekologicznie na co dzień.
Wstęp w cenie biletu do Palmiarni:
- ulgowy- 12 zł
- normalny- 16 zł
Godziny otwarcia:
sobota i niedziela 09:00- 18:00 (kasa do g. 17:00)