Jeżeli nie znaleźliście jeszcze kalendarza ściennego na nowy rok lub nadal szukacie dla siebie idealnego mamy dla Was coś wyjątkowego- kalendarz Palmiarni Poznańskiej na 2021 rok!

W kalendarzu zaprezentowanych jest 12 autorskich zdjęć Kamila Stajniaka (https://ant-photo.eu/), przedstawiających mrówki w skali makro. Każda strona zawiera zdjęcie innego gatunku wraz z podpisem oraz kalendarium.

Inspiracją do jego stworzenia stała się wystawa pt. “Portrety mrówek” prezentowana w Palmiarni Poznańskiej w 2019 roku. Te niezwykłe owady występujące niemal pod każdą szerokością geograficzną reprezentują około 14 tys. gatunków. W naszej kolekcji prezentowane były m.in. grzybiarki parasolowe Atta cephalotes, które towarzyszyły gościom “Kawiarni 7 Kontynentów” oraz grzybiarki z rodzaju Acromyrmex. Mrówki z rodzaju Tetramorium i Hypoponera towarzyszą nam na co dzień jako wolno żyjący mieszkańcy pawilonów Palmiarni.

W kalendarzu znajdziecie również informacje o datach związanych z przyrodą, jak np. Światowy Tydzień Mokradeł na przełomie stycznia i lutego lub Światowy Dzień Ochrony Warstwy Ozonowej we wrześniu.

Cena kalendarza: 36 zł

(+koszt wysyłki 14 zł lub odbiór własny (bezpłatnie) wyłącznie po wcześniejszym umówieniu)

Kalendarz ma wymiary 43x30cm, a bliżej zobaczyć go można pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set?vanity=PalmiarniaPoznanska&set=a.4291155097580273

Aby dokonać zakupu należy przesłać uzupełniony formularz zamówienia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz  dokonać płatności przelewem na wskazany w formularzu rachunek bankowy.

Polecamy!